Jak vyplnit formulář ESTA – Návod na ESTA

ESTA – Elektronický systém cestovní autorizace – je nejpopulárnější možnost jak vstoupit do USA jakožto občas České republiky. ESTA lze získat velmi rychle, jednoduše a levně a pro většinu cestovatelů se nejvíce vyplatí. Pro více informací o vízech přejděte na stránku Víza a Esta do USA.

Základní informace o ESTA

  • Na ESTA můžete cestovat pokud délka pobytu nepřekročí 90 dnů.
  • ESTA je platná 2 roky a lze na ni vstoupit opakovaně do USA – v případě, že si změníte pas musíte si vytvořit také nové ESTA.

Jak vyplnit formulář na vyřízení ESTA

ESTA by jste si měli vyřídit nejpozději 3 dny před odletem, nicméně mi doporučujeme ještě dříve ať máte vše bez starostí a problémů. Formulář ESTA vyplňujte pouze na webu https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ – jedná se o oficiální web americké vlády. Existuje spousta firem, které Vám ESTA obstarají, ale je to více riskantní a dražší možnost. Webové stránky americké vlády se dají přepnout i do českého jazyka a tak se každý vyzná.

Po vyplnění celého formuláře musíte také kartou nebo převodem uhradit poplatek $14 – ten je nevratný. Po uhrazení bude nějakou dobu trvat úřadu než ESTA schválí. Většinou to je ale velmi rychlý proces. Já jsem na schválení čekal asi necelou hodinu. I přesto nenechávejte vyřízení ESTA na poslední chvíli!