Letenky do USA

Cesta do USA může být z pohledu letecké dopravy dost drahá, ale je to přesně tak, jak se to říká: „Kdo hledá, ten najde“. Platí to i u letenek. Vždy se dají najít extrémě drahé letenky, ale dají se najít i levné letenky.

Je dobré si najít nějaké portály, které srovnávají ceny letenek a zde si najít tu, kterou Vám bude vyhovovat. Pozor si dávejte hlavně na přestupech. Je rozdíl jestli do USA letíte celkem 14 hodin nebo třeba 50 hodin do cílové destinace.

Během hledání letenek můžete využít třeba tyto portály: Pelikan.cz, HonzovyLetenky.cz, Kiwi.com, Skyscanner.com, Letuska.cz a další.

Velmi dobré je hledat letenku hodně dlouho dopředu nebo těsně před letem. Toto je záruka, že dostanete velmi dobré ceny. Jsou také dny, ve kterých je létání daleko dražší. Dobré je taky kupovat letenku přímo od letecké společnosti nebo přes nějaký výše uvedený portál, ale vyvarujte se cestovním kancelářím. Pro cestující se tato možnost sice pohodlnější, ale je také o dost dražší. Nám se podařilo najít letenku z Prahy do New Yorku za 7000Kč nicméně nejmenovaná cestovní kancelář nabízela tu samou letenku za 10500Kč.

Během cesty do USA většinou přestupujete v Londýně. Nicméně chcete-li se dostat do nějkých jiných destinací, které nejsou tak populární mezi turisty, může se Vám stát, že budete přestupovat třeba dvakrát nebo třikrát.

Tehdy když si kupujete velmi levnou low-cost letenku, vždy si dávejte pozor, co vše je zahrnuté v ceně. Může se totiž stát, že v ceně nebude odbavené zavadlo nebo třeba jídlo. Kupujete-li si všechny letenky zvlášť (tzn. např. letenka z Prahy do Londýna od low-cost dopravce a poté letenka z Londýna do New Yorku od jiného dopravce), zkontrolujte si limity pro odbavené zavadla. Dopravci mají většinou jiné limity a mohlo by se Vám stát, že si nastudujete, že dopravce z Londýna do New Yorku má limit 23kg, ale přijdete na letiště a dopravce, s kterým letíte do Londýna bude mít limit pouze 15kg.