Letenky do USA

Cesta do USA se může zdát na první pohled dost drahá, ale nemusí to být vždy pravidlem. Jak se říká: ,,Kdo hledá, ten vždycky najde“ A stejně tak to platí i u letenek. V tomto článku se dozvíte, jak najít levné letenky do Spojených států.

Vyhledávání levných letenek dnes již není vůbec složité, jako to bylo dřív. Proto bych vám doporučil využívat různých srovnávačů letenek, které dnes existují. Na těchto srovnávačích se rychle dozvíte, jaká je průměrná cena za letenku, zároveň vám také napoví i o tom, jak dlouho poletíte. Pozor! Nejlevnější letenka vždycky nemusí být nejlevnější. Věřte, že raději poletíte o 1 000 Kč dráž, ale cesta vás vyjde o 15 hodin rychleji. Dbejte také i na letiště, do kterého přiletíte. Pokud letíte do New Yorku, je určitě lepší pro vás doletět na JFK než na Newark.

Pokud chcete letenky vyhledávat sami, doporučuji použít portál Skyscanner.com anebo Momondo.com, pokud rádi za letenky přeplácíte, můžete pak použít stránku Kiwi.com. Dále na internetu je také řada blogů o levných letenkách, za zmínku rozhodně stojí HonzovyLetenky.cz, CestujLevne.com anebo třeba HappyFly.cz. V neposlední řadě se můžete ozvat na email a rád vám levnou letenku najdu.

Protože pořídit levnou letenku je zároveň o flexibilitě, doporučuji vám rozšířit i seznam letišť, odkud byste mohli letět – protože z Berlína můžete narazit i na letenku za poloviční peníze než z Prahy. Pamatujte zároveň také, že když nemáte pevně stanovené datum, dá se narazit na levnější letenku. V neposlední řadě doporučuji se vyvarovat cenám od cestovních kanceláří a raději nakoupit přímo od letecké společnosti. I když se může někdy stát, že přes zprostředkovatele je cena o něco levnější než přes aerolinku, je s nimi zpravidla těžší komunikace a když nastane problém, jen tak snadno ho nevyřešíte. 

Zajímavou možností pro vás, pokud USA zamýšlíte navštívit pouze turisticky můžou být i chybné tarify leteckých společností, kdy je na omezenou dobu možné letenky zarezervovat za velmi nízké ceny. Často pak můžete narazit dokonce i na letenku za 5 tisíc korun do New Yorku. 

Pokud-li potřebujete koupit pouze jednosměrnou letenku, tak ačkoliv to zní sebevíce absurdněji, zpravidla se vám vyplatí nakoupit zpáteční letenku a tu druhou letenku nechat propadnout. Nicméně čas od času nabízí letecká společnost Norwegian jednosměrné letenky za výhodné ceny. 

Pokud se vám podaří koupit velmi levnou letenku, dbejte také na to, co vše je zahrnuto v ceně. Je totiž dost možné, že v ceně letenky nebude zahrnuto občerstvení anebo odbavené zavazadlo. Pokud si kupujete letenky zvlášť, tedy např. z Prahy do Londýna Ryanairem a posléze z Londýna do New Yorku od jiného dopravce, zkontrolujte si limity pro odbavené zavazadla. Může se vám totiž zcela snadno stát, že si nastudujete, že z Londýna můžete letět s 23kg, ale v Praze vám na letišti řeknou o doplatek, protože máte povoleno pouze 15kg zavazadlo. Rozhodně také dbejte, abyste byli na letišti včas a měli dostatek času mezi přestupy. Pokud byste totiž v takovémto případě nestihli let v Londýně, nebudete mít nárok na kompenzaci.