Město, kde to žije – LOS ANGELES!

LOS ANGELES Předpověď počasí

ČASOVÝ POSUN V LOS ANGELES: UTC-7 (tzn. -9 hodin oproti našemu pásmu)
LOKACE: Kalifornie, USA
Město, které zná spousta lidí hlavně pod zkratkou L.A. je jedno z nejznámějších měst na celém světě. Lidé si ho velmi často spojují s filmovým průmyslem, který dobývá celý svět. Místo, kde má své sídlo většina celosvětových celebrit. Jedná se o jedno z největších kulturních center na celém světě! Mezi nejznámější části patří Beverly Hills, Santa Monica nebo třeba oblast Long Beach.

Většina lidí si spojí město Los Angeles hlavně s názvem Hollywood. To je důvod proč by jste se měli vydat k nápisu Hollywood během návštěvy tohoto překrásného města. Jedná se o obrovský nápis, které je 14 metrů vysoký a nachází se na kopci Mount Lee. Jedná se o velmi hezkou relaxační procházku, ale přímo k nápisu Hollywood se nedostanete. Navšítívíte-li Griffith Observatory, nabídne se Vám krásný pohled na nápis Hollywood. Zadarmo kromě vstupu do areálu můžete také vystoupat na rozhlednu, z které je ještě lepší výhled. V případě, že budete chtít navštívit místní muzeum, budete si muset zaplatit.

Další známostí je Hollywood Boulevard, kde najdete tzv. chodník slávy – WALK OF FAME – zde naleznete více jak 2000 hvězd s jmény nejznámějších celebrit. Na této hlavní ulici se také nachází spoustu zajímavých a významných divadel, které jsou často navštěvované. My bychom doporučili Dolby Theather, kde se nachází největší sál v USA, který dokáže pojmout až 2000 osob.

Slavné osobnosti, vily, nejluxusnější auta, obchody s nejznámějšími značkami na světě – to je Beverly Hills. Jedná se o jedno z nejznámějších míst samostatného Los Angeles, kde sídlí většina celebrit. Můžete se vydat místními ulicemi a podívat se na ty nejluxusnější vily. Procházka touto oblastí opravdu stojí za to!

Další známou oblastí je Long Beach – zde se nachází přístav s krásnou lodí Queen Mary – jedna z nejhezčích zaoceánských lodí na světě, která patřila Velké Británii. V přístavu bývá často rušno, protože Los Angeles je jedno z nejvýznamějších amerických přístavních měst. Během hezkého počasí se zde můžete třeba vykoupat nebo se jít podívat do Aquarium of the Pacific – akvárium pacifického oceánu.

V případě, že se budete chtít opravu dobře vykoupat můžeme Vám doporučit ty nejznámější pláže – Venice Beach a Santa Monica Beach. Jedná se o jedny z nejznámějších pláží, kde naleznete známé dřevěné budky pobřežní stráže.

Zajímavou částí Los Angeles je také Los Angeles Downtown – spousta mrakodramů, radnice (City Hall – zde se dostanete také zadarmo a z 27. patra se Vám nabízí krásný výhled na město).

V případě, že máte rádi zábavu, pro ty nejmenší doporučujeme Disneyland a pro ty větší, i dospělé, doporučujeme Universal Studios – filmové studio, které pořád funguje, patří k nejstarším a v případě, že se ho rozhodnete navšítívit naleznete zde mnoho kulis a projít se budete moci třeba i po červeném koberci!

TIPY PŘI CESTĚ DO LOS ANGELES

Los Angeles doporučujeme navštívit od května do října, kde je zde nejhezčí počasí. Za nás se doporučujeme přepravovat po městě třeba Uberem – jedná se asi o nejlepší možnost jak se dopravovat – metro je zbytečně komplikované.

NAKUPOVÁNÍ V LOS ANGELES

V případě, že se rozhodnete nakupovat, vydejte se do Camarillo Premium Outlets – toto outletové centrum leží asi 40 minut jízdy autem od Los Angeles a naleznete zde 144 obchodů, kde si rozhodně něco vyberete. Ceny značek jsou zde násobně nižší než v ČR!