Co navštívit v MIAMI!

Miami je druhé největší město v americkém státě Florida, který se nachází na jihu Floridy. Pro USA je to významné přístavné město. Miami je také důležité finanční, ekonomické i kulturní centrum Floridy a celé jižní USA. Díky své důležitosti i kráse se Miami stalo oblíbeným turistickým centrem.

MIAMI BEACH

Mezi nejznámější části Miami patří Miami Beach. Není to přímo součást města Miami, ale jedná se o další menší město, které je s Miami City spojeno pouze jedním mostem. Miami Beach je známá hlavně díky nakupování i díky možnosti relaxace. LGBTQ+ lidé by zde měli navštívit The Palace – místo pro všechny gaye, lesby, … V případě, že nemáte rádi ruch velkoměsta, navštivte Intracoastal Park – zde se vám nabízí nádherné pohledy na přístav plný luxusních jachet a je to místo, kde je téměř absolutní klid. Můžeme Vám také doporučit pláže v oblasti Miami Beach, které jsou velmi pěkné, uklizení a stojí za to navštívit.

JÍDLO V MIAMI

Chcete-li mít nezapomenutelný kulinářský zážitek, jste v Miami správně. Jídlo je zde lepší a lepší a jídlo je jedni z největších důvodů proč právě turisté navštivují Miami. Nejpopulárnější část města je Wynwood – tato část města je známá hlavně díky svým barům a restauracím – zde najdete i levnější, ale i super luxusní restaurace. Vždy s tím nejlepším jídlem!

Během návštěvy Wynwoodu si povšimněte místního street artu. Tato čtvrt se také proslavila tímto typem umění. Jsou zde tzv. Wynwood Walls – zde najdete ty nejhezčí kousky Street Artu. Více na www.thewynwoodwalls.com

Při návštěvě Miami by jste měli vyzkoušet hlavně mořské plody – krevety, kalamáry, humry, grilované ryby, … Ceny těchto mořských plodů jsou zde velmi malé a za vyzkoušení to opravdu stojí!

CO NAVŠTÍVIT V MIAMI

V Miami je mnoha atrakcí a každý člen rodiny si zde najde své. Je zde spousta zábavních parků – např. Miami Seaquarium – park, kde můžete vidět delfíny, velryby a další velká akvária s dalšími mořskými ryby a živočichy. Mimo jiné jsou zde také zajímavá představení s delfíny.

Další atrakcí je Jungle Island – jedná se o park, který mý imitovat život v jungli. Tato atrakce je velmi zajímavá hlavně pro ty nejmenší členy rodiny.

Máte-li rádi muzea, navštivte Vizcaya Museum and Gardens – toto muzeum se nachází v krásném domě, který byl postavěn v renezančním stylu a stojí za to navštívit. S muzeem je spojena také krásná zahrada.

NOČNÍ ŽIVOT V MIAMI

Chcete-li navštívit to pravé Miami, vyjděte si během noci do některého z místních barů. Je zde hodně barů, kde můžete zažít spoustu zábavy. V případě, že jste v Miami s přáteli, zajděte si do baru a vyzkoušejte místí talíře se steaky, zeleninou a mořskými plody.