Nakupování v USA

Cestujete-li do USA, prázdný kufr bude nejlepší volba. Je zde tolik možností, kde můžete nakoupit značkové zboží či elektroniku za daleko lepší ceny. Během nakupování si ale dejte pozor třeba a celní limity. Bez cla můžete do EU přivést věci pouze v ceně do 430 eur. Nikdo ale neví, co jste do USA vezli a nikdo Vám nedokáže, že tyto trička jste si nepřivezli do USA ve vašem kufru.

Velmi často se jezdí do USA nakupovat elektronika. Rájem je především značka Apple, která nabízí své výrobky za mnohem nižší cenu. V USA ale sežete mnoho jiných značek za super cenu.

Během nakupování můžete navšívit také outlety, které prodávají zboží z předešlých sezón za výrazně nižší cenu. Ceny značkových kousků jsou pak velmi směšné. Navštívit můžete třeba Ross, Marshalls nebo Burlington.

Aby jste při nakupování ušetřili ještě více, můžete využívat různých slev a kupónů. Amerika je světem slevových kupónů a na hodně věcí díky nim dostanete velkou cenu. Je dobré si předem zkontrolovat zda-li dané značka nenabízí slevy na dané zboží a vyhledat kupón.

Důležité je si uvědomit, že ztrácíte záruku. Nebo tak – neztrácíte, ale kdo si koupí letenku do USA za 30 000 Kč kvůli vyřízení záruky na mobil za 15 000 Kč.

Co si uvědomit – v USA můžou být rozdílné velikosti a tak nikdy nevíte jaká je ta pravá. Jestli máte velikost M v Evropě, v USA můžete mít třeba L. Vždy je lepší si daný kousek vyzkoušet.