Co navštívit v NEW YORKU?

New York je velmi zajímavé město, které je velmi dobré navštívit. V případě, že váháte, tak zde máme několik typů, co navštívit! Podle nich si poté můžete vybrat. New York není pro lidi, co se bojí mrakodrapů a co nemají rádi rušné ulice. Jen těžko budete hledat rušnější město než je New York.

První ikonickou stavbou, kterou by jste měli vidět je Empire State Building. Jedná se o 103patrovou budovu, kterou nalezenete na křižovatce Fifth Avenue a West 34th Street. V této budově najdete spoustu různých obchodů, ale hlavním trhákem je vyhlídka, která je umístěna v 86. patře. Díky této vyhlídce lze vidět celý New York jako na dlani. Prohlídka vás vyjde zhruba na 800 Kč.

Zajímavým místem je také Central Park. Jedná se o jednu z neluxusnějších lokalit na celém Manhattanu a i proto je toto místo populární hlavně pro filmové tvůrce. Chcete-li si po celém dnu odpočinou můžete navštívit právě třeba Manhattan – krásné místo k odpočinku i přesto, že je velmi rušné.

Každý, kdo byl někdy v New Yorku, má fotku na Times Square. Nejhezčí je po setmění, kdy je ulice osvětlena světlem z reklamních billboardů. Teprve na tomto místě okusíte, jak moc je New York rušné město. Nejzajímavější je navštívit Times Square po setmění.

China Town je ostatně stejně jako v jiných světových metropolích jednou z nejrušnějších a nejavštěvovanějších oblastí v New Yorku. Toto místo by jste měli rozhodně navštívit, protože je velmi působivé. Na chvíli se ocitnete na místech, kde se cítíte opravdu jako v Číně – všechny ty čínské názvy, zboží, které jste nikdy neviděli i plno asiatů. V China Town si zajděte na oběd do nějaké tradiční restaurace – pokrmy jsou zde velmi chutné a dodají vám energii na další poznávání.

Potřebujete-li se někam přesunou, ale taxi vám přijde moc drahá záležitost, zkuste se svést New Yorkským metrem. Metro je jednou z věcí, které New York proslavilo. Je to velmi rychlý způsob dopravy, který vám ušetří spoustu času. Od prvního momentu, kdy vejdete do podzemí se cítíte jako místní – metro má totiž své kouzlo.

Další dominantou, která je hojně známá mezi turisty je Brooklyn Bridge v češtině Brooklynský most. Ten byl vybudován již v 19. století a je 1,8 km dlouhý. V případě, že se rozhodnete se projít po tomto mostě, nezapomeňte se dívat okolo. Během procházky uvidíte celý Manhattan a také Sochu Svobody.

Na co nesmíte zapomenout? Socha Svobody je symbolem USA a když už si neobjednáte nějakou prohlídku, podívejte se na ni alespoň z Brooklynského mostu. Spousta agentur nabízí výlet helikoptérou právě kolem této sochy – tento výlet je velmi hezký a let helikoptérou kolem New Yorku je velkým zážitkem. Chystáte-li se na tento výlet, připravte si více peněz a vždy je důležité tyto výlety zamlouvat dlouho dopředu.

Místem, které na všechny působí asi nejvíce, je Památník WTC – National September 11 Memorial & Museum. Tento památník byl postaven na počest všem obětem, kteří nepřežili teroristický útok na World Trade Center – dvojčata. Je to velmi silné místo a není pro slabé povahy, nicméně stojí ho navštívit.