Pojištění do USA

Před vycestováním do USA je nutno si zařídit cestovní pojištění. Náklady spojené se zdravotní péči jsou pro nás velmi často nepředstavitelné. Už jenom léky jsou ve srovnání s Českou republikou velmi drahé a cena za různé zákroky se může vyšplhal i přes půl milionu korun. Je tudíž dobré nepodcenit pojištění a zajistit si pojištění, které vám pokryje všechny náklady v případě potřeby.

Orientační ceny zdravotnické péče v USA:

  • zlomená kost – dle závažnosti od 100000 Kč až do 500000 Kč
  • zánět slepého střeva – cca 500000 Kč
  • akutní ošetření u zubaře – okolo 5000 Kč

V případě, že vycestujete do USA  a nastane nějaký zdravotnický problém, bez toho aniž by jste péči zaplatili Vás neošetří!

Naše doporučení je sjednat si pojištění online. Výhodou sjednávání pojištění na internetu je možnost srovnání. Vždy si můžete vybrat to nejlepší pojištění právě pro Vás. Co Vám rozhodně nedoporučujeme jsou pojištění, které dostanete například k platební kartě. Tyto pojištění mnohdy nekryjí všechny náklady nebo kryjí jen základní zákroky.

V případě, že již máte cestovní pojištění, zkontrolujte si zda-li jste pojištěni pro oblast Spojených států. Cestovní pojištění na delší dobu často pokrývá pouze cestování po Evropě a musíte si přikoupit balíček na vycestování do světa nebo do USA.

Při výběru cestovního pojištění do USA také nezapomínejte na různé hranice. Například krytí u léčebných výdajů by nemělo být menší než 1 milion korun pro USA. Výše krytí musí být vždy dostatečně vysoká, aby pokryla všechny náklady na léčbu.

Na obrázku: Srovnání cen pojištění pro cestu do USA, délka pobytu = 1 týden, pro jednu osobu, věk 30 let, ceny k 7. 9. 2018