Půjčování auta v USA

Během cestování je velmi populárí si vypůjčit auto a procestovat více států v USA. Doporučujeme si půjčení auta zajistit ještě před Vašim odletem, v případě, že chcete automobil přímo na letišti. Je to tak rychlejší a po dlouhém letu budete mít méně starostí. Před odletem budete mít také více času na vybírání a na srovnání cen.

Aby jste si vůbec mohli vypůjčit auto musí Vám být více jak 21 let. Toto je limit stanovený zákonem. Spousta půjčoven ovšem půjčuje až od 25 let. V případě, že jste mladší připravte se na dražší sazbu. Dále musíte mít mezinárodní řidičský průkaz. Nezapomeňte ale ani na normální řidičák. Dobré je mít také kreditní kartu, která je často vyžadována. Často lze platit i v hotovosti, ale musíte skládat zálohu.

Při půjčování auta si zkontrolujte zda-li nemáte omezený počet najetých kilometrů nebo určenou oblast, po které můžete jezdit. Zkontrolujte si také jestli Vám nenaúčtovali další pojištění a sazby, které Vám budou účtovat v případě poškození nebo prázdné palivové nádrže.