Ubytování v USA

Díky popularitě nových webových portálů jako třeba Airbnb je shánění ubytování velmi jednoduché. Například Airbnb funguje jako sociální síť. Jsou zde lidé, kteří sdílí či pronajímají dům nebo byt. Vy si můžete jejich obydlí pronajmout a máte tak často velmi kvalitní ubytování za ještě lepší cenu. Jedinou nevýhodou pronájmu je, že si vše musíte zařídit sami.

JAK NA AIRBNB?

Nejprve se na Airbnb.com zaregistrujte. Proces se může zdát poněkud zdlouhavý, ale je to velmi jednoduché a jedná se o fomulář, který Vás sám provede a navede. Po registraci ještě vyplníte nějaké dodatečné informace a můžete začít!

Vyhledáte lokaci a datum a poté si vyberete z několika možností (zde si dávejte pozor jestli to je byt jen pro Vás nebo jestli ho buedte sdílet, jestli je zde kompletní koupelna nebo třeba jen záchod a není zde sprcha – i to se nám na cestách stalo :))

Poté pouze pokoj zarezervujte a čekejte na potvrzení rezervace. Po potvrzení si můžete přes chat v aplikaci psát s majitelem bytu a domluvíte se na Všem potřebném. Při rezervaci také rovnou za pronájem zaplatíte.

Další možností jsou různé webové stránky jako např. Booking.com nebo Hotels.com, kde si můžete najít různé hotelové pokoje a apartmány. Rezervace prostřednictvím tohoto systému je velmi jednoduchá a často můžete stornovat rezervaci velmi krátkou dobu před příjezdem bez poplatku. Nevýhodou ale může být cena – ta nebývá tak příznívá jako třeba v případě Airbnb.

V USA narazíte také na spousty hostelů či motelů, které jsou vlemi často levné a nabídnou Vám všechen komforn. Dokonce bychom si troufli říct, že předčí mnohé české hoteli.

Vždy záleží jaký luxus hledáte a jaká je Vaše hranice, pod kterou nepůjdete. V případě, že chce komfortní dovolenou, zvolte hotel, v ostatních případech hledejte hostely nebo třeba různé ubytování na Airbnb.

Mezi Američany je také velmi populární kempování. Můžete si tedy po příletu pronajmout tzv. camper (obytný vůz / karavan) a procestovat celou Ameriku jak budete chtít. Vždy si najdete volný kemp a strávíte zde tak dlouho, jak jen budete chtít.

Amerika je svět slevových kupónů. Všichni chtějí vše levněji, a proto často narazíte na různé slevové kódy. Musíte ovšem hledat v angličtině na Google – zadejte třeba hledací výraz hotels.com discounts nebo hotels.com discount codes.