Navštivte Washington, D.C.!

Nepleťte si Washington, D.C. – město, které je jedno z nejnavštěvovanějších v USA – se státem Washington. Město Washington, D.C. je známé hlavně díky tomu, že je jedno z nejdůležitějších měst USA. Zde sídlí třeba Prezident USA. Mimo prezidenta zde sídlí také Kongres a Nejvyšší soud. Mnozí se mohou ptát na otázku co je zkratka D.C. – jedná se zkratku District of Columbia – federální distrikt. Pro USA je Washington velmi netypický – dle našeho názoru je klidný, vysoký mrakodrap budete jen těžko hledat a není zde takový ruch jako třeba v New Yorku.

Mezi asi nejnavštěvovanější památku Washington, D.C. patří United States Capitol – sídlo Kongresu Spojených států. Budova se nachází na východní straně National Mall a je postavena v neoklasicistním stylu. Budovu bílé barvy jen těžko přehlídnete a za návštěvu rozhodně stojí. Já jsem US Capitol navštívil za doprovodu zástupce státu Kentucky a tak jsem se podíval i do prostor, do kterých se běžně nepodíváte. Prohlídka je zcela zdarma, nicméně je dobré se předem objednat. Turistů je zde opravdu velmi hodně a nechcete-li čekat, objednávka je nutnost.

Na samém National Mallu se nachází také spousta dalších muzeí. I přesto, že z US Capitolu dohlédnete až na konec National Mallu, doporučuje se přemisťovat metrem, které je velmi přehledné a docela levné, protože vzdálenosti jsou celkem velké.

Z muzeí doporučujeme United States Holocaust Memorial Museum, které je věnováno holokaustu; Air & Space Museum – pro všechny fanoušky letectví a vesmíru, hlavní budova se nachází na National Mall, další budova se nachází u letiště Dulles, zde naleznete i raketoplán; National Postal Museum, National Gallery of Art, …

Další důležitá místa, které žádný turista nesmí vynechat je Washington Monument – obelisk na počest prvního prezidenta, White House – známý Bílý dům, kde sídlý prezident USA a jeho rodina.

Mezi zajímavá místa patří Arlington National Cementery – hřbitov, kde je mimo jiné také hrobka rodiny Kennedyů nebo známý hrob neznámého vojína. Zde je velmi zajímavé se podívat na měnění stráže.

V případě, že Vás láká nakupování, my jsme zabloudili do George Town, kde je hodně různých značkových obchodů a jak můžete najít v článku Nakupování v USA, nakupování značek se zde velmi vyplatí.